Katılmaya İlişkin Bilgiler

Mart 13, 2014

|

Kategori:

Tez, Araştırma, İnceleme ve Değerlendirmelerinizin Sitemizde Yer Alması Yöntemi :
(Bundan böyle hepsi “Yazı” ve sahipleri de “Yazar” olarak adlandırılacaktır.)
· İstemi Parman Dış Ticaret Portalı  herkesin kullanımına açıktır. Site ve yazar kaynak gösterilmek suretiyle bütün yazılar iktibas edilebilir. Site’ye yazı gönderenler bu hususu kabul etmiş sayılırlar.
· Sitemiz bir haber portalı değildir.  Bununla birlikte, önemli bazı güncel gelişmelerle ilgili olarak bilgilendirme ve değerlendirmelere de yer verilecektir. (AB-ABD serbest ticaret anlaşması ve etkiler, Ukrayna’daki gelişmelerin dış ticarete etkisi vs. gibi)
– Sitemizde yayınlanan yazılar farklı kaynaklarda da yayınlanabilir.
· Sitemizde özellikle dış ticarete konu sanayi malları ve tarımsal ürünlerin üretimi ve ticareti, uluslararası hizmet edimleri ve ticaretle ilgili fikri mülkiyet hakları konularındaki ulusal ve uluslararası ekonomik ve mali politikalarla ilgili değerlendirme ve önerilere yer vermeyi arzu ediyoruz.
· Sitemizde, olanak ölçüsünde, ilgili kanun ve yönetmeliklerle uluslararası anlaşma metinlerine ve bunlarla ilgili linklere de yer verilecektir.
· Daha önce  yayınlanmış  olsa da aynı konuda başka yazarların  yazıları da yayınlanacaktır. Bu suretle, okuyucu tercih, karşılaştırma ve doğrulama olanağına sahip olacaktır.
· Daha önce sitede yer almış olan yazıların, yeni bir yazı ile güncelleştirilmesi ve genişletilmesi mümkündür.
· Yazarlar yazılarından şahsen sorumludurlar.
· Site’ye gönderilen yazılarla ilgili herhangi bir telif hakkı ödenmeyecektir.
· Yazılar için herhangi bir sayfa kısıtlaması yoktur. uzun yazıların başında, , yazının 1-2 sayfayı geçmeyecek  özetinin de yer alması yararlı olacaktır.
· Yazının ön sayfasında, konusu, yazarın ismi, ünvanı ve  yazının tarihine yer verilmelidir. Arzu eden yazarlar ayrıntılı özgeçmişlerini ve resimlerini yazıya ekleyebilirler. Ayrıca yazılarda, içindekiler ve kaynakça bölümlerinin  yer  alması da yararlı olacaktır.
· Yabancı dil’de yazılar da  yayınlanabilir.. Bu taktirde, Türkçe tercümelerinin de eklenmesi  yararlı olacaktır. Arzu edenler Türkçe yazılarının İngilizce tercümelerini de ekleyebilirler.

· Yazıların gönderileceği mail adresi: 

yazi@istemiparman.com.tr

                                                                                       istemi@istemiparman.com.tr

                                                                                       istemi7@gmail.com

 Dış ticaret konularını    katılımcı bir anlayışla irdelememiz gerekiyor. Bu çerçevede,  yazı kadromuzu, sizlerin oluşturmasını bekliyoruz. Bu nedenle,  başka bir yerde yayınlanmış olsun olmasın,  yazı ve incelemelerinizi  bize iletmenizi bekliyoruz.    
Sitemize gönderilen tüm yazı veya incelemeleri ayrıntılı olarak incelemek olanağına sahip değiliz. Söz konusu yazı ve incelemelerinizde genel etik ve ifade kurallarına özen gösterileceğini umuyoruz.
Sitemizde yer alacak tüm çalışmalar yazanların ismi ile yayınlanacaktır. Sitemizde yer alan yazı ve incelemelerin sorumluluğu yazarına aittir. Bu yazılardan Moderatörler ve diğer site yetkilileri sorumlu tutulamaz.
Öte yandan,ilgimizi çeken ve sizlere  iletmek istediğimiz konularda yabancı dildeki metinleri tercüme etmek olanağımız yoktur.  Bunlarla ilgili özet bilgi vermeyi ve okuyucuyu ilgili link’e yönlendirmeyi düşünüyoruz.
Bu çalışmalarımızda karşılaşacağınız sorunlar nedeniyle tüm okuyucularımızın ve yazılarını bizlerle paylaşacak olanların bizleri hoş göreceğini umuyoruz.
 Saygılarımızla
 
 

Paylaşın

İlişkili Makaleler

About Author

admin